O2.pl i Dziennik to bardzo zgrana para - we dwójkę zawsze znajdą sposób, aby podnieść mi ciśnienie do takiego poziomu, żebym się przemógł i w końcu zablogował. Ale obok takiego newsa nie można przejść obojętnie :

Jak donosi "Dziennik", jedna z organizacji zwalczających sekty
przygotowuje właśnie raport "Rockowe zespoły satanistyczne w Polsce".
Dokument ma trafić trafi do policjantów, sędziów, prokuratorów i księży
w całej Polsce.

Kto znajdzie się na czarnej liście? "Dziennik" wymienia na
początku amerykański zespół Morbid Angel, grający death metal. Powód?
- Oni szerzą nienawiść do chrześcijaństwa. Nawołują do przemocy. Takich zespołów są dziesiątki - mówi "Dziennikowi" autor raportu Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami (OKOpS).
Lista ma liczyć 80 zespołów, których "mroczna" działalność zostanie
dokładnie opisana. Zagrożeni mogą czuć się wszyscy, którzy pasują do
obrazu przedstawionego przez Nowaka:
-
Ci muzycy w pierwszej kolejności nazywają siebie kapłanami szatana.
Dopiero na drugim miejscu uważają się za muzyków. Najmniej istotna w
ich koncertach jest sama muzyka. Chodzi o stworzenie atmosfery
sprzyjającej krzewieniu kultu szatana

Które zespoły mają szanse znaleźć się na czarnej liście? Z polskich:
Kat, Behemoth, Besatt, Hate, Non Opus Dei, Thunderbolt, Wolftribe, Hell
Born. Z zagranicznych : Burzum, Dark Funeral, Dimmu Borgir i Moonspell.
Jak pisze "Dziennik", autorzy raportu chcą, aby te zespoły w ogóle nie
mogły w naszym kraju występować.


Ryszard Nowak to psychopata, który potrafi rozpędzać za pomocą sterydowych bojówek szkółki ekologiczne - nic dziwnego, że teraz przygotowuje muzykologiczny raport. Ale to już jest temat na materiał, który ktoś w końcu powinien o tym wyjątkowo niebezpiecznym człowieku napisać. A na pytania czy istnieje coś takiego jak satanizm w muzyce, a jeśli tak, czy stanowi rzeczywiste zagrożenie dla społecznej szarej masy, odsyłam chociażby do książki "Lords of chaos : the bloody rise of satanic metal underground" Michaela Moynihana. Wbrew sugerującemu tanią sensację tytułowi, świetna i rzetelna, chociaż pisana z perspektywy fana pozycja. Jeśli chodzi o mnie, to 1sze miejsce na liście "top 10 określeń, którymi nie można mnie nazwać" zajmuje "fan metalu"; swoją edukację muzyczną w tej dziedzinie zakończyłem na kasetach Megadeth kolekcjonowanych w wieku piórnikowym. Co prawda, mam płyty Isis, Neurosis czy SunnO)))), ale mój odziany w dżinsową katanę brat, który jest gitarzystą trashmetalowej grupy rozrywkowej nazywa te radosne ansamble pogardliwie "post-metalem". Coś jest na rzeczy - w przeciwieństwie do "normalnego metalu", te zespoły mają jakieś w miarę sensowne i niebanalne pomysły na swoją muzykę. Ale my tu nie o muzyce jako takiej. Jeśli ktokolwiek założy czarny indeks czarnych zespołów które nie mogą występować, bo rzekomo mogą spaczyć komuś jedynie słuszny katolski światopogląd, to mam nadzieję, że w ramach rewanżu w Polsce odrodzi się klimat a la Katowice 87, rogata brać wydekoruje pobocza szos odwróconymi krzyżami, zjara kilka parafii i pogoni tę uprawiającą moralizujący faszyzm hołotę w pizdu. Ok, może się zapędziłem - podpalanie kościołów to karygodna głupota - ale zaczynamy żyć w kraju, w którym niebezpiecznie dochodzi do głosu policja myśli. Niewygodne treści nie mogą funkcjonować już nawet w zamkniętym obiegu - koncertowych salach na 300 osób, do których wchodzi się z własnej, nieprzymuszonej woli i za okazaniem biletu. I to nie jest fajne. To nie jest wcale fajne, bo przebierańcy dekapitujący na scenie świnie, bądź używający jako dekoracji ukrzyżowanych nagich niewiast są łatwym celem do ataku dla takich strażników moralnej czystości, ale następny możesz być Ty. Piszę w rozgorączkowanym tonie, ale trochę się boję, że tzw. indeks Nowaka dojdzie do skutku; jak już wspomniałem, mam młodszego brata, który jest mocno zaangażowany w metalową sprawę, i jak sam mówił, na fali paniki przed antysekciarską sektą Nowaka kilka koncertów już odwołano. W tym takich, na które biedak miał już bilety.
Oczywiście, można się zżymać na głupawy nihilizm i straszną estetykę metalu; nikt jednak nie ma prawa zabronić nikomu słuchania muzyki i chodzenia na koncerty. Gdyby mnie ktoś postawił w roli decydenta do spraw pozwalania na działalność artystyczną, od kopa zdelegalizowałbym np Piotra Rubika, bo w tym pajacu widzę przede wszystkim główne tchnienie szatana na polskiej scenie muzycznej.
A wszystko rozbija się o rzadko egzekwowaną w Polsce politykę zostawiania ludzi w świętym spokoju. IMHO, nawet jeśli znajdzie się nieszczęsny idiota, który pod wpływem liryk Burzum wbije sobie strzykawkę w oko albo poćwiartuje psa koleżanki, robi to na własną odpowiedzialność, bo wbrew różnym forsowanym ideom społeczeństwa jako moralnego kolektywu, odpowiedzialność za samych siebie ponosimy jedynie my sami. Tyczy się to każdej dziedziny działalności ludzkiej, w której nie zamierzamy wywierać na kimś bezpośredniego działania wbrew jego woli - ale nie sytuacji, w których można nie iść na koncert, nie kupić gazety, zmienić kanał. Obraża cię? Nie słuchaj Mayhem i / lub Radia Maryja, ale tak prostych rzeczy nie muszę chyba państwu tłumaczyć. Inna sprawa to topos sekty, funkcjonujący w polskich mediach od czasów afery z sektą Niebo. Scena metalowa oczywiście żadnym związkiem wyznaniowym nie jest, nikt nie stosuje tam żadnych psychotechnik, nikogo nie ubezwłasnowalnia, ludzie kupują koszulki i płyty z własnej, nieprzymuszonej woli. Jeśli ktoś pod wpływem metalowej płyty obleje księdza kwasem, jest psychopatą i mordercą, powinien być automatycznie penalizowany i leczony, ale tego rodzaju umysły do niebezpiecznych czynów równie dobrze może popchnąć zdjęcie Grażyny Torbickiej albo długa kolejka w sklepie. Niestety, moralna milicja pod egidą Nowaka nigdy nie przyjmie tego do wiadomości - ludzie, lepiej lub gorzej, ale myślą na własny rachunek. I oczywiście, funkcjonują w Polsce niebezpieczne związki wyznaniowe, które stosują mnóstwo brzydkich taktyk mających na celu pozbawienie swoich wyznawców zdolności samodzielnego myślenia i życiowych oszczędności. Z tym, że jeśli ktoś jest na tyle durniem, aby przyjąć za swego duchowego przewodnika jakiegoś brodatego pierdolca, żądającego na wejście pinu i nadającego ci święte, zesłane od kosmitów imię "I śrubokręt nie pomoże", znaczy to, że jest na tyle zidiociały, że najlepiej go tam zostawić i pozwolić mu być szczęśliwym do końca swoich dni. Straszenie czychającymi na każdym kroku sektami przypomina mi każdego innego społecznego straszaka - agenta zgniłego zachodu, masona, żyda, zaplutego karła reakcji, satanistę. Niestety, w wojnie z tymi fikcyjnymi wrogami w Polsce od dawna prowadzone są rzeczywiste działania; narazie może być tak, że mój brat nie będzie mógł jeździć na koncerty swoich ulubionych zespołów, ale jutro i nas może spotkać coś dużo gorszego. Pozdrawiam i 666.

Ps.1 : Moim zdaniem najbardziej efektywne będzie zakazanie występów w Polsce zespołowi Burzum. Czemu - wystarczy spojrzeć na Wikipedię.

Ps2 : Zdecydowałem się ocenzurować i rozszerzyć notkę - ladacznica ma rację; blogowanie o czwartej rano wypuszcza serię pochopnych i głupich stwierdzeń.

Ps3 : A tu jest jakby największa sekta w historii :


Name:

Komentarze:

07.11.2007, 00:09 :: 86.111.105.20
nadia ty........
co do najwiekszej sekty na swiecie racja! polecam film "zabawy z bronią"


pozdro*

02.07.2007, 19:48 :: 83.8.106.30
galaktycznyzwiad

Z drugiej jednak strony, kto mi zagwanrantuję że jeśli nie założę takiego Dimmu Borgir kagańca to ja nie będę następną zaszlachtowaną świnią?

26.06.2007, 23:57 :: 83.24.86.113
.C.Z.
Tekst tekstem, nie chce mi się wypowiadać. Ale podpina z Jesus Campem moim zdaniem ciut nietrafiona. Czemu? Dla każdego kto nie zna środowiska charyzmatycznego chrześcijaństwa ewangelikalnego, ten film trąci MEEEEGA SEKCIARSTWEM! Ale dla kogoś kto owe środowisko zna (nawet to Polskie) przegięte są w nim jedyne akcje powiązane bezpośrednio z Polityką.

Porównanie chrześcijańskich obozów dziecięcych, ze "szkółkami" islamskich ekstremistów jest po prostu bzdurne :-)

Linków wklejać nie wolno, ale sprawdz sobie na youtubie "Lagos,Reinhard Bonnke". Obraz największej sekty świata. 6 milionów osób słucha o Bogu, z kazania jednego z bardzo wielu kaznodziejów zielonoświątkowych. Największe zgromadzenie ludzie w dziejach. Ciesze się bardzo, że jestem w tej "sekcie" ;-)
16.06.2007, 22:41 :: 83.18.170.218
emka
świetny wywiad z kasią nosowska w exklusivie :)

13.06.2007, 17:41 :: 87.116.237.137
z. krasiński
and justice for all.

13.06.2007, 17:09 :: 83.31.191.219
hadi
dobra, jesus camp jest filmem totalnie przerazajacym, dla mnie obraz porownywalny z tymi, ktore pokazuja jak ekstremisci islamscy ucza strzelac i robic z siebie zamachowcow-samobojcow 12letnich chlopcow.Ale kurcze, nie wiem, zawsze mam wrazenie, ze jak ktos w cos wierzy, to mozna go jakos usprawiedliwic, a boje sie najbardziej takich cynicznych hipokrytow jakich u nas w rzadzie i w spoleczenstwie pelno. Wierzacych na pokaz, i robiacych cos na pokaz, NIBY w imie czegos wyzszego.

12.06.2007, 14:11 :: 150.254.72.59
tom
noo nie tam, żebym bronił pana Nowaka, bo to niezły pojeb, ale Kościół się ponoć odcina od jego zachowań.

12.06.2007, 13:23 :: 83.31.164.200
jju
say welcome president bush

12.06.2007, 11:54 :: 83.7.146.241
ladacznica
stary, "kato-faszystowską hołotę" ?? czy ty sie czasem czytasz? bo choc lubie tu zagladac to czasem pierdolisz jak niedopieszczony gowniarz ktoremu sie wydaje ze cos wie.
juz abstrahujac od tego czy metal jest be czy nie jest (na pewno jest to smieszna subkultura) tak jednoznaczna ocena KK jako instytucji zakrawa mi na ignorancje.
A twierdzenie ze "kazdy odpowiada za siebie" jako zrownowazenie (zbagatelizowanie?) mocno chujowego przeslania wiekszosci wymienionych przez ciebie kapel, litosci
ps. Do kosciola nie chodze